ODPŁATNOŚCI

Wysokość i zasady opłat za przedszkole określa Uchwała  Rady Miasta Sopotu-
Nr XXXIX/560/2014 z dnia 5 września 2014 r.

Szczegółowy zakres świadczeń oraz odpłatności oraz wysokość opłatności za wyżywienie dziecka w przedszkolu, określa umowa cywilnoprawna zawarta pomiędzy dyrektorem przedszkola a rodzicem lub prawnym opiekunem dziecka.

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu obejmuje:

• Koszty prowadzenia zajęć i opieki nad dzieckiem, wykraczające poza realizację podstawy programowej: 1 zł za każdą godzinę zajęć;

Rodziny znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej mogą
    ubiegać się o dotację do tej opłaty w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
    w Sopocie.

Wysokość opłaty ulega obniżeniu do 50% w przypadku korzystania
    z usług przedszkola przez drugie dziecko z jednej rodziny, natomiast przez
    trzecie i następne do 25% pod warunkiem, że rodzice/opiekunowie prawni,
    wykażą dochód mniejszy niż "kryterium dochodowe na osobę w rodzinie"
    w rozumieniu art. 8 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy
    społecznej (Dz. U. z 2008 r., Nr 115 poz.728).

Wysokość opłaty obniża się  o 50% dla rodzin objętych programem "Sopocka
    Karta Rodziny 3+".

• Koszty surowców posiłków tj. „dziennej stawki żywieniowej” za 3 posiłki – 6,00 zł × 21 ( średnia ilość dni roboczych w miesiącu).

W przypadku wcześniejszego, co najmniej jedniodniowego zgłoszenia nieobecności dziecka w przedszkolu, zwraca się koszt dziennej stawki żywieniowej od pierwszego dnia nieobecności.

Odpłatność  można uiszczać gotówką w kasie przedszkola u intendentki lub przelewem na dwa różne konta:

•  za wyżywienie - 92 1160 2202 0000 0001 8209 2010,
  • za pobyt poza godziny minimum programowego - 47 1160 2202 0000 0001 8209 1947
  • na Radę Rodziców - 15124012421111000015886488

Termin wnoszenia opłat - do 15 każdego  miesiąca.

W przypadku zalegania z odpłatnością za przedszkole przez kolejne dwa miesiące, dyrektor ma prawo podjąć decyzję o skreśleniu dziecka z listy wychowanków.

Uprzejmie informujemy, że w związku z wdrożeniem od listopada 2012 r. systemu iPrzedszkole, rodzice uzyskali bieżący dostęp do aktualnych i spójnych informacji w zakresie płatności i planowanych ważnych wydarzeniach przedszkolnych. Moduł dla rodziców pozwala na:

- monitorowanie należności, historii wpłat, zaległości w płatnościach,

- realizację efektywnej komunikacji z nauczycielem - internetowa tablica ogłoszeń przedszkolnych.

Aby skorzystać z modułu należy pobrać hasło do zalogowania (u p. intendentki).

Serdecznie zapraszamy!

Ilustaracje: Ewa Poklewska-Koziełło; Projekt i wykonanie: STUDIOgraf