Drodzy Rodzice dzieci 3letnich! Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań online:

Warsztat z logopedą – Profilaktyka Logopedyczna – wiedzieć więcej – wskazówki dla troskliwych rodziców

Proponujemy Państwu spotkania instruktażowe w formie webinariów. Poruszane treści dotyczyć będą szeroko rozumianej profilaktyki logopedycznej. Zaproszenie kierujemy do rodziców dzieci 3letnich – najmłodszej grupy przedszkolnej. Spotkania będą odbywały się w cyklu 4 spotkań informacyjno – szkoleniowych, kolejne poniedziałki lutego – godz.17.00.
Obowiązują zapisy. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 27.01.2021 r. Zgłoszenia przyjmujemy przez sekretariat PPP (tel. 58 551 51 33) lub po wypełnieniu formularza pod podanym linkiem:

Plan spotkań

Data

Nazwa

Opis

01.02.2021 r.

Bez gryzienia nie ma mówienia

Omówienie prawidłowego przebiegu funkcji prymarnych narządów mowy (oddychanie, połykanie, gryzienie, żucie). Wskazanie nieprawidłowości wymagających specjalistycznego wsparcia, przedstawienie możliwych działań wspierających prawidłowy rozwój powyższych umiejętności. 

Prowadzący:
Kinga Żuchowska-Heyka

08.02.2021 r.

Słyszę, rozumiem, mówię

Przedstawienie norm rozwojowych w zakresie percepcji słuchowej, warunkujących prawidłowy rozwój mowy dziecka, wskazanie nieprawidłowości wymagających specjalistycznego wsparcia, omówienie możliwych działań wspierających prawidłowy rozwój powyższych umiejętności. 

Prowadzący:
Magdalena Kisielewska 

15.02.2021 r.

Prawidłowy rozwój mowy, czyli kiedy dziecko powinno mówić "r"

Przedstawienie norm w zakresie rozwoju mowy dziecka. Poszczególne etapy rozwoju mowy, kamienie milowe dla tej umiejętności.

Prowadzący:
Agata Sapeta

22.02.2021 r.

Opóźniony rozwój mowy fakty i mity – jak rozwijać mowę

Pozwój mowy i jego opóźnienia. Przedstawienie norm w zakresie nabywania systemu językowego. Wspieranie rozwoju mowy od narodzin.

Prowadzący:
Marlena Wrzeszcz

Serdecznie zapraszamy!
Zespół logopedów PPP Sopot