Szanowni Państwo,
W hali ERGO ARENA na granicy Gdańska i Sopotu działa punkt szczepień powszechnych. Zachęcamy do umawiania się tam na szczepienia przeciw COVID-19.

 • W punkcie, który uruchomiły samorządy Gdańska i Sopotu, a prowadzą „Szpitale Pomorskie”, wykonywanych jest ok. 1000 szczepień dziennie. W kolejnych tygodniach liczba ta wzrośnie do 1500 szczepień.
  Szczepienia wykonywane są 6 dni w tygodniu, w przedziale między godz. 8.00 a 18.00. Na terenie hali powstało 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 stanowiska rejestracji. W ERGO ARENIE pracuje doświadczony personel „Szpitali Pomorskich”, złożony m.in. z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, innych zawodów medycznych, a także rejestratorek, pracowników obsługi, żołnierzy i wolontariuszy.
  Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione jest specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi mierzona jest temperatura, a po zakończeniu szczepienia, czekają oni konieczne 15 minut w specjalnie przygotowanym miejscu, pod opieką ratownika medycznego.
  Rejestracja na szczepienie
  • Rejestracja na szczepienie w ERGO ARENIE odbywa się przez:
  • całodobową, bezpłatną infolinię – tel. 989,
  • specjalną stronę – pacjent.gov.pl,
  • bezpośrednia rejestracja do punktu szczepień w ERGO ARENIE – tel. 58 763 40 97 oraz tel. 603 262 205.
  W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym nie można zgłaszać się osobiście do punktów szczepień w celu rejestracji.
  Dojazd
  Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu na 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji publicznej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).
  Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki.
  Tramwaj:
  • nr 2 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 8 – przystanek Osiedle Wejhera
  • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
  • nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska
  Autobus:
  • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
  • nr 148 – przystanek Gospody (Gdańsk)
  Trolejbus:
  • nr 31 – przystanek ERGO ARENA

Ważne! Dla mieszkańców Sopotu, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogą zaszczepić się poza domem, istnieje możliwość szczepienia w miejscu zamieszkania. Takie osoby powinny skontaktować się ze swoim ośrodkiem zdrowia. Po konsultacji lekarskiej będzie wysyłany do nich zespół wyjazdowy, co znacznie przyspieszy proces szczepień.

Skorzystajmy z możliwości zaszczepienia się, będzie to przejaw odpowiedzialności za siebie oraz innych, a tym samym wielka szansa dla nas wszystkich na powrót do życia, które pamiętamy sprzed pandemii. Szczepmy się! Dla siebie, dla swoich bliskich, przyjaciół.