Drodzy Rodzice

W ramach zadań PPP Sopot mieści się pomoc Rodzicom w procesie wychowywania i edukacji. Oprócz indywidualnych konsultacji dla Rodziców (zapisy stale przez sekretariat PPP) w obecnym roku szkolnym zapraszamy do udziału w:

Szkoła dla Rodziców –  20 września 2021r. rozpoczęły się zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców dzieci ze szkół i przedszkoli w Sopocie „Szkoła dla rodziców – jak mądrze kochać dziecko”. Spotkania są przeznczone są dla rodziców, którzy troszczą się o dobrą relację ze swoim dzieckiem oraz chcą wspierać je w rozwoju, budowaniu samoakceptacji i szczęśliwych relacji z ludźmi. Zajęcia mają charakter cykliczny – 10 spotkań, odbywają się w poniedziałki (godzina 17.00 -20.00). Zapisy na kolejną edycję stale przyjmuje sekretariat PPP Sopot.

W styczniu 2022r.  planujemy rozpocząć  spotkania w ramach Szkoły dla Absolwentów. Zajęcia przeznczone są dla rodziców, którzy ukończyli  cykl warsztatów psychoedukacyjnych  „Szkoła dla rodziców – jak mądrze kochać dziecko” i stanowią kontynuację spotkań edycji podstawowej. Prowadzące przewidują 10 spotkań nastawionych na rozwój osobisty uczestników. Zgłoszenia przyjmujemy  przez sekretariat poradni, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty dla Rodziców – Jak rozmawiać z nastolatkiem
 Zapraszamy na cykl 4 spotkań poświęconych tematyce problemów wieku dojrzewania.
Zajęcia 1 – Specyfika rozwoju nastolatka i problemów mogących wystąpić w okresie dojrzewania;
Zajęcia 2 – Zaburzenia depresyjne i lękowe;
Zajęcia 3 – Rozwijanie praktycznych umiejętności rozmowy z nastolatkiem
Zajęcia 4 – Trening budowania kontraktów z nastolatkiem;

Spotkania będą odbywały się w czwartki w godzinach 15.00 – 18.00. Planowany start – 28.10.2021r. Prowadzące: psycholożki, psychoterapeutki – mgr Joanna Bujko, mgr Anna Chmielowiec – Szatarska.
Zapisy przyjmuje sekretariat PPP – tel. 58 551 51 333, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy!

W ofercie PPP znajdują się także konsultacje rodzinne i terapia rodzin. Rozpoczęcie cyklu spotkań poprzedza konsultacja z terapeutą rodzinnym. Na spotkania rodzin zapraszamy szczególnie, gdy:
– dziecko ma objawy, których podłoże medyczne zostało wykluczone;
– uporczywie odmawia pójścia do szkoły lub przedszkola,
– macie poczucie, że tracicie kontakt i kontrolę nad waszymi dziećmi,
– rodzina przeżyła stratę, odejście kogoś bliskiego;
– kłótnie narastają i macie poczucie, że nie potraficie tego zmienić,
– objawy jednej osoby w rodzinie znacząco rzutują na funkcjonowanie pozostałych jej członków;
Zapisy na konsultacje rodzinne przyjmuje sekretariat PPP, tel. 58 551 51 33;

Zapraszamy!