Szczepienia dzieci od 5. roku życia

Ruszyły szczepienia dla dzieci w wieku 5-11 lat. Na podstawie wystawionego skierowania, w Sopocie dziecko można zaszczepić w ERGO ARENIE. Konieczna wcześniejsza rejestracja: tel. bezpośrednie do punktu 603 262 205 oraz 58 763 40 97 lub przez całodobową bezpłatną infolinię 989.

Punkt szczepień powszechnych prowadzą Szpitale Pomorskie. Szczepienia najmłodszych odbywać się będą trzy razy w tygodniu, we wtorki, środy i czwartki w godz. 8.00-14.00.

Do szczepienia dzieci zawsze kwalifikuje lekarz pediatra. Podawany jest im preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce. Zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania ze szczepień.

 

Zespół wyjazdowy zaszczepi dziecko w domu

Dla dzieci mieszkańców Sopotu, w wieku 5- 11 lat, które nie mogą zaszczepić się poza domem z uwagi na stan zdrowia, istnieje możliwość szczepienia w miejscu zamieszkania. Trzeba skontaktować się z koordynatorem transportu – od godz. 8.00 do 16.00 pod nr tel. 609 680 956 lub mailem: koodynator.szczepien@sopot.eu. Po konsultacji lekarskiej do osób, które nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień, będzie wysyłany zespół wyjazdowy.