Każdego dnia, w dniach 30 maja – 3 czerwca fragmenty ulubionych książek czytać będą dzieciom przedstawiciele różnych zawodów. W akcji udział wezmą policjantka i strażacy, ale również ludzie ze świata kultury i sztuki. Spotkania zostaną urozmaicone dodatkowymi atrakcjami.

Dzieci zostaną zaproszone do rozmów o pracy gości, wysłuchają pogadanek na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, a także będą mogły wziąć udział w muzycznych animacjach.

• 30 maja o godz. 17:00 w Minitece dzieciom czytać będzie policjantka Małgorzata Kortalla. Spotkanie będzie wzbogacone o pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.
• 31 maja o godz. 17:00 Minitekę odwiedzą strażacy z Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie. Podczas spotkania dzieci wysłuchają głośnego czytania i porad na temat bezpieczeństwa, a także będą mogły na własne oczy zobaczyć elementy prawdziwego wyposażenia strażackiego.
• 1 czerwca o godz. 16:30 w czasie festynu z okazji Dnia Dziecka w parku na Goyki dzieci usłyszą fragmenty książek w interpretacji bibliotekarzy Biblioteki Sopockiej. Podczas festynu nie zabraknie także wielkich baniek, zajęć plastycznych i zabaw ruchowych.
• 2 czerwca o godz. 17:00 w Minitece na głośnym czytaniu dla dzieci gościć będzie aktorka Teatru Wybrzeże Małgorzata Brajner.
• 3 czerwca o godz. 12:00 dzieciom czytać będzie pani muzyk Agata Świętoń. Zajęcia w Minitece zostaną wzbogacone o muzyczną animację dla najmłodszych (dzieci do lat 5).

Na wydarzenia obowiązują zapisy: 519 720 620