Odpowiada przede wszystkim za prawidłowe żywienia dzieci. Nasze przedszkole posiada własne zaplecze kuchenne, gdzie przygotowywane są posiłki ze świeżych, wartościowych produktów, zgodnie z zasadami higieny żywienia i wymagań dietetycznych małego dziecka w oparciu o aktualne przepisy w zakresie żywienia w jednostkach oświatowych.

Intendentka na bieżąco monitoruje zgodność składu wyżywienia i ich przyrządzania z ministerialnymi wytycznymi (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach).

Kontakt mailowy do intendentki: sopotp8@gmail.com

Podstawowe obowiązki intendenta to tworzenie menu dla dzieci w przedszkolu. Podczas układania planu dla najmłodszych, musi on zwracać szczególną uwagę na to, by posiłki były zdrowe, zróżnicowane, a sama dieta była dobrze zbilansowana. Zwraca on uwagę na skład jakościowy i ilościowy potraw przygotowywanych przez kucharzy. Przy układaniu menu musi pamiętać o dzieciach, które są na specjalnych dietach i dla nich osobno wybierać produkty np. dzieci na diecie bez nabiału. Jadłospis, który przygotowuje intendent, jest zgodny z aktualnym rozporządzeniem wydanym przez Ministra Zdrowia, zawierającym informacje o tym, jakie składniki można stosować w ramach żywienia dzieci w przedszkolu.

Dekadowe jadłospisy przygotowywane dla przedszkolaków, bazują na dobrej jakości owocach i warzywach sezonowych, które są najlepszym źródłem witamin i składników mineralnych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym aktualnym jadłospisem: