KONKURS URZĘDU MIASTA

Rozlicz PIT w Sopocie i wygrywaj nagrody

Po raz trzeci Sopot zaprasza do udziału w loterii „Rozlicz PIT w Sopocie”. Udział może zgłosić każdy mieszkaniec miasta, który rozliczył swój PIT w Sopocie. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 maja 2021. Rejestracja do loterii będzie możliwa przez stronę https://pitwsopocie.pl/

50 proc. kwoty z każdego podatku PIT zasila budżet miasta i przeznaczona jest na projekty podnoszące jakość życia w mieście. Tylko w 2020 r. była to kwota 109 406 769 zł.

Nagrodami w tegorocznej loterii będą:

Rozlicz się w Sopocie i wspieraj swoje miasto!

Korzystasz z usługi Twój e-PIT? Sprawdź, czy Twoje podatki trafią do Sopotu
Podatnicy mogą zweryfikować swoje rozliczenie przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową na specjalnej stronie internetowej www.podatki.gov.pl. Należy zalogować się do usługi Twój e-PIT: podając swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2020) albo używając profilu zaufanego.
Zanim zaakceptujemy zeznanie przygotowane przez skarbówkę, sprawdźmy, czy na pewno nasze podatki trafią do Sopotu. Ważny jest bowiem faktyczny adres zamieszkania (a nie meldunek) i wybór urzędu skarbowego w Sopocie. Aktualny adres zamieszkania można wpisać w odpowiednie okienko w rozwijanej zakładce „edytuj pozostałe dane”.
Chcesz się dowiedzieć, jak Twoje podatki przyczyniają się do rozwoju Sopotu?
Czy wiesz, ile pieniędzy przeznaczane jest na funkcjonowanie lokalnej szkoły czy na oświetlenie Twojej ulicy? Możesz to sprawdzić na stronie Na co idą moje pieniądze, na której prezentowane są budżety miast i gmin, także Sopotu (należy wybrać miasto z listy prezentowanych).
W prezentacjach pokazane są dochody ogółem, wydatki ogółem, planowane zadania inwestycyjne oraz Prognoza PIT, z której można się dowiedzieć o ile zwiększyłyby się wpływy do budżetu, gdyby podatek dochodowy został odprowadzony przez wszystkich mieszkańców.