Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Sopot na 2022 rok. Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku ok. 4 mln zł.
Wspólnie zdecydujmy na co przeznaczyć te pieniądze! Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój Twojego miasta.
Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2022 roku?

Sopot rozpoczął zbieranie wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta przez cały miesiąc mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje lub zadania. Wniosek do Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każda osoba mieszkająca w Sopocie niezależnie od wieku, nie jest wymagany meldunek na terenie miasta.

Więcej na www.sopot.pl/bosopot.

Przygotowania do budowy obserwatorium astronomicznego.

Pomysł budowy obserwatorium został poparty przez mieszkańców w budżecie obywatelskim. Na realizacje tego obiektu oraz jego funkcjonowanie przeznaczono 700 tys. zł. Do pomocy w realizacji inwestycji miasto zaprosiło gdańskie Hevelianum. Instytucja wesprze budowę swoją wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, miasto natomiast w pełni finansować będzie budowę.

Aby właściwie zaplanować funkcjonowanie nowopowstałego obiektu czekamy na opinie mieszkańców zapraszamy do wypełnienia ankiety. Opinie mieszkańców zbieramy do 26 kwietnia.

Obserwatorium astronomiczne powstanie w Sopocie
Fot. Materiały prasowe